Zakochaliśmy się w pałacu

Kupiliśmy pałac… Z ogromną radością dzielimy się naszą historią, która rozpoczęła się od zakupu pięknego pałacu. To uczucie zauroczenia i fascynacji przerodziło się w pasję, gdy zaczęliśmy marzyć o tym, jak olśniewająco mogłoby wyglądać to miejsce po gruntownym remoncie. Włożyliśmy całe nasze serce w to przedsięwzięcie, a marzenie o posiadaniu pałacu stało się rzeczywistością.

Przez ostatnie 13 lat dzielimy się tym magicznym miejscem z Państwem, oferując wyjątkowe sale w pałacu, spichlerzu oraz otaczającym nas parku, tworząc niezapomniane chwile podczas rodzinnych uroczystości. Naszym atutem jest nie tylko imponująca przestrzeń, ale także bliski kontakt z naturą, gdzie każdy znajdzie coś fascynującego dla siebie.

Zapraszam serdecznie

Elżbieta Ślemp

Historia Pałacu

Obiekt wraz z otaczającymi zabudowaniami i parkiem został zakupiony w roku 2011r. z chęci przywrócenia mu dawnego blasku  i zaadaptowania go na potrzeby świadczenia usług organizacji wesel i imprez okolicznościowych. Od razu po zakupie rozpoczęły się prace porządkowe w parku i budynku Pałacu, po trwającym półtora roku kapitalnym remoncie w 2013r w czerwcu zostało zorganizowane pierwsze przyjęcie weselne.

Po udanym remoncie pałacu przyszedł czas na budynek dawnego spichlerza, który został odnowiony w 2017 roku i obecnie można w nim zorganizować przyjęcia do 250 osób.

Pałac został zbudowany w stylu neorenesansowym z elementami neogotyckimi w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XIX w. dla rodziny von Schönermarkt. W czasach najnowszych był siedzibą lokalnego PGR-u, mieściło się w nim także przedszkole gminne. Dawny blask odzyskał po trwającym półtora roku remoncie, który zakończył się w 2013 r.

Od wschodu do pałacu dostawiony jest niewielki aneks z kwadratową wieżą. Elewacje rezydencji zachowały szereg detali architektonicznych: gzyms kordonowy i wieńczący, lizeny, nadokienniki, okna w opaskach, płyciny podokienne. Od północy do pałacu przylega park. W parku przeważa drzewostan liściasty: dęby, lipy, platany klonolistne. Na południe od rezydencji rozciąga się dziedziniec gospodarczy dawnego folwarku z otaczającymi go budynkami. Pałac wraz z parkiem figurują w rejestrze zabytków.